O tom, ako vznikla ZITTA
   10.12.2021
O tom, ako vznikla ZITTA

Nápad založiť novú značku ZITTA prišiel v podstate náhodou. Cestou na dovolenku sme si v časopise prečítali článok o fabrike Pauma ktorá v Hlohovci vyrábala pančuchy. Fabriku ťažko zasiahla pandémia COVID a len horko-ťažko sa udržiavala pri živote. Po dočítaní článku nám v hlave skrsla bláznivá myšlienka: prečo ju nekúpiť a nepokúsiť sa ju oživiť?

Na skúšku sme napísali mail vtedajším majiteľom a po približne troch mesiacoch sme stáli pred už našou fabrikou s kľúčmi a veľkými plánmi do budúcna. Spoločnosť nebola v dobrom stave, mala veľa dlžôb a zastarané technológie. Ale to nás neodstrašilo. Z predchádzajúceho podnikania sme vedeli, že ak ku firme budeme pristupovať zodpovedne, dokážeme z nej vybudovať miesto, na ktoré budeme hrdí ako my, tak naši zamestnanci a zákazníci.

Naše prvé rozhodnutie bolo zachovať všetkých existujúcich zamestnancov firmy – celkovo takmer 30 ľudí, ktorí v Hlohovci pančušky vyrábali často aj desiatky rokov. Práve oni boli a sú kľúčoví pre firmu. Aj napriek tomu, že výrobu modernizujeme a niektoré úkony nebudú potrebné, zamestnancov si chceme udržať a rekvalifikovať ich podľa potreby.

A zároveň to znamená, že nám hlavou neustále behajú nápady na to, ako sa zlepšovať. Do budúcna by sme chceli vyrábať napríklad pančušky, ktoré sa budú dať kompostovať a budú vyrobené zo 100% recyklovaných materiálov. Jednoducho sa snažíme vyrábať naše pančušky tak, aby ste si vy, zákazníci, našu značku ZITTA spájali s férovosťou a kvalitou za dobrú cenu.

Comments

Log in or register to post comments