O tom, ako sme začali podnikať
Našu značku ZITTA sme vymysleli v roku 2020. Hoci ide o novú značku, nie je to pre nás prvá podnikateľská skúsenosť. Keď sme pred tridsiatimi rokmi začínali podnikať, boli sme vyučení stavbári, ktorí pracovali vo fachu v Žiline a o pančuškách sme ani nechyrovali. Ako sa teda stalo, že sa zo stavbárov stali “textiláci” telom aj dušou?
Čítať viac
O tom, ako vznikla ZITTA
Nápad založiť novú značku ZITTA prišiel v podstate náhodou. Cestou na dovolenku sme si v časopise prečítali článok o fabrike Pauma ktorá v Hlohovci vyrábala pančuchy. Fabriku ťažko zasiahla pandémia COVID a len horko-ťažko sa udržiavala pri živote. Po dočítaní článku nám v hlave skrsla bláznivá myšlienka: prečo ju nekúpiť a nepokúsiť sa ju oživiť?
Čítať viac
O tom, ako vznikli kamošky na nôžky
Kto by si z detstva nepamätal pančušky? Snáď každý v nich vyrástol, spravil prvé kroky, nechal sa nimi zahriať pri sánkovačke… a občas ho aj poriadne naškriabali. Zdanlivo obyčajný kus oblečenia deti sprevádza pri dôležitých chvíľach života a musí ich aj “podržať”. Preto keď sme sa rozhodli vyrábať naše Kamošky na nôžky, pančušky pre deti od 0 do 8 rokov, nebrali sme ich vymýšľanie na ľahkú váhu.
Čítať viac